Ogłoszenia duszpasterskie 8.10.2017

27 NIEDZIELA ZWYKŁA

8 października 2017 roku

 

  1. W dzisiejszą niedzielę obchodzimy XVII Dzień Papieski (od 2001 roku), którego hasło brzmi: „Idźmy naprzód z nadzieją!”. Modlimy się w intencji Ojca świętego Franciszka oraz pogłębiamy znajomość papieskiego nauczania. Po każdej Mszy świętej przy wyjściu z kościoła przeprowadzamy zbiórki pieniędzy na rzecz Dzieła Nowego Tysiąclecia, czyli fundacji pomagającej zdolnej młodzieży z wiosek i małych miasteczek, która znajduje się w trudnych warunkach materialnych. Za każdą ofiarę składamy serdeczne “Bóg zapłać!”

 

  1. Dzisiaj w niedzielę 8 października na Mszy świętej o godzinie 11:30 odbędzie się poświęcenie różańców dla dzieci klas trzecich w ramach przygotowań do Pierwszej Komunii świętej.

 

  1. Biblioteka parafialna od dnia jutrzejszego będzie czynna w miesiącu październiku w poniedziałki od godziny 8:00 do 9:00.

 

  1. W piątek 13 października odbędzie się ostatnie w tym roku Nabożeństwo Fatimskie:

17:30   Różaniec przed Najświętszym Sakramentem

18:00   Msza święta. Po Mszy świętej procesja z figurą Matki Bożej wokół kościoła.

Przynieśmy na procesję świece z osłonami.

 

  1. Dzień 14 października jest dniem modlitw za nauczycieli i wychowawców. Stąd w sobotę na różańcu będziemy polecać Bogu naszych nauczycieli, katechetów i wychowawców oraz ich trudną, ale jakże piękną i ważną pracę.

 

  1. W październiku, miesiącu modlitwy różańcowej, zapraszamy na nabożeństwa różańcowe:

– dorosłych: codziennie o godzinie 17:30

– dzieci i młodzież: od poniedziałku do piątku o godzinie 16:45.

 

  1. W sobotę 21 października o godzinie 16:30 w kościele odbędzie się spotkanie formacyjne dla klas szóstych w ramach przygotowań do sakramentu bierzmowania.

 

  1. Przyjmujemy na modlitwę za zmarłych, czyli tzw. wypominki, na następny rok wypominkowy, rozpoczynający się od Uroczystości Wszystkich Świętych oraz na wypominki jednorazowe na różańcu za zmarłych, odmawianym w oktawie Wszystkich Świętych, czyli od 2 do 8 listopada. Tych, którzy chcą zgłosić nazwiska zmarłych na wypominki w oktawie Wszystkich Świętych prosimy, aby napisali je na kartce z zeszytu formatu A5.