Ogłoszenia duszpasterskie 10.09.2017

23 NIEDZIELA ZWYKŁA

10 września 2017 roku

 

 

  1. Dzisiaj przeżywamy w naszej Parafii niedzielę ewangelizacyjną prowadzoną przez Domowy Kościół, rodzinną gałąź Ruchu Światło-Życie. Podczas Mszy świętych o godzinie 7.00; 8:30, 10:00; 11:30 i 13:00 małżeństwa z Domowego Kościoła głoszą świadectwa o swojej drodze wiary oraz przekazują przesłanie ewangelizacyjne, a Diakonia Muzyczna naszej Parafii służy wokalnie i instrumentalnie podczas Mszy świętych o godzinie 8:30, 10:00 i 13:00.

 

  1. W dzisiejszą niedzielę na Mszy świętej o godzinie 11:30 odbędzie się błogosławieństwo uczniów oraz ich tornistrów, podręczników i przyborów szkolnych. Zapraszamy wszystkie dzieci, zwłaszcza dzieci klas pierwszych.

 

  1. Pierwsze powakacyjne spotkanie Kręgu Biblijnego odbędzie się w jutrzejszy poniedziałek o godzinie 18:45.

 

  1. W środę z okazji 13-go dnia miesiąca zapraszamy na Nabożeństwo Fatimskie:

17:30   Różaniec

18:00   Msza święta

Po Mszy świętej wyruszymy w procesji z figurą Matki Bożej Fatimskiej wokół kościoła.  Zachęcamy do przyniesienia lampionów z osłonami, które zapalimy podczas procesji.

 

  1. Za tydzień w niedzielę 17 września rozpoczną się Filmowe Rekolekcje Ewangelizacyjne, które będą trwały przez trzy dni, tzn. do wtorku 19 września włącznie. W tym czasie będziemy gościć p. Benona Wylegałę, założyciela Filmowego Ruchu Ewangelizacyjnego, który poprowadzi spotkania ewangelizacyjne i złoży swoje świadectwo wiary. W czasie filmowych rekolekcji będzie możliwość zaopatrzenia się w wartościowe filmy ewangelizacyjne.

 

Program Filmowych Rekolekcji Ewangelizacyjnych:

 

Niedziela 17 września 2017

 

Podczas każdej Mszy świętej przed błogosławieństwem usłyszymy świadectwo ewangelizatora świeckiego Benona Wylegały

19:15   Projekcja filmu „Ja jestem” o Eucharystii (film trwa 1 godzinę 5 minut). Adoracja eucharystyczna (około 40 minut).

 

Poniedziałek 18 września 2017

 

18.00    Eucharystia

19:00    Film „Ufam Tobie” o Bożym miłosierdziu (trwa 50 minut). Koronka do Bożego Miłosierdzia. Akt zawierzenia się Bożemu miłosierdziu.

 

Wtorek 19 września 2017

 

18.00    Eucharystia

19:00    Projekcja filmu „13. Dzień, Fatima – Przesłanie nadziei” (1 godzina 25 minut). Akt zawierzenia siebie, swojej rodziny i Parafii Niepokalanemu Sercu Maryi. Indywidualne błogosławieństwo kapłanów

 

  1. Serdecznie prosimy o modlitwę w intencji trwających w naszej Parafii akcji ewangelizacyjnych.

 

  1. Wraz z początkiem września rozpoczynają się przygotowania do przyjęcia sakramentu bierzmowania. Przypominamy, że według zarządzenia Biskupa Włocławskiego przygotowanie do bierzmowania trwa przez trzy lata, czyli obecnie począwszy od klasy szóstej. Wszyscy, którzy pragną przyjąć ten sakrament powinni się zgłosić na początku klasy szóstej. Uczniowie Szkoły Podstawowej nr 20 zgłaszają się u swoich katechetów w szkole, natomiast wszyscy nasi parafianie uczęszczający do innych szkół podstawowych, zgłaszają się w naszej parafii w zakrystii po Mszy świętej. Zachęcamy, aby zgłosili się również ci, którzy w swoim czasie nie przystąpili do tegoż sakramentu.

 

  1. Spotkanie z dziećmi klas trzecich przygotowujących się do Pierwszej Komunii świętej oraz ich rodzicami odbędzie się w sobotę 23 września o godzinie 16:30 w kościele. Natomiast poświęcenie różańców dla dzieci klas trzecich odbędzie się w niedzielę 8 października na Mszy świętej o godzinie 11:30.

 

  1. Spotkanie formacyjne w ramach przygotowań do bierzmowania dla klas drugich gimnazjalnych oraz klas siódmych odbędzie się w sobotę 30 września o godzinie 16:30 w kościele.