Ogłoszenia duszpasterskie 3.09.2017

22 NIEDZIELA ZWYKŁA

3 września 2017 roku

 

 

 

 1. W jutrzejszy poniedziałek 4 września o godzinie 8:00 zapraszamy dzieci i młodzież do naszego kościoła na Mszę świętą z okazji rozpoczynającego się roku szkolnego. Przed Mszą świętą będzie okazja do spowiedzi. Prosimy dorosłych, aby zachęcili dzieci i młodzież do rozpoczęcia z Bogiem nowego roku nauki.

 

 1. Spotkanie wszystkich katechizujących w naszej Parafii odbędzie się jutro w poniedziałek 4 września o godzinie 10:00.

 

 1. Biblioteka parafialna w tym tygodniu będzie czynna wyjątkowo we wtorek 5 września w godzinach od 16:00 do 17:30.

 

 1. We wtorek 5 września o godzinie 18:45 zapraszamy na pierwsze po wakacjach spotkanie modlitewno-formacyjne członków Wspólnoty „Emmanuel”.

 

 1. W piątek 8 września obchodzimy Święto Narodzenia Najświętszej Maryi Panny. Msze święte w naszym kościele będą sprawowane o godzinie 7:00 i 18:00. Podczas tych Mszy świętych odmówimy Akt Poświęcenia Kościoła w Polsce Niepokalanemu Sercu Maryi.

 

 1. W przyszłą niedzielę 10 września na Mszy świętej o godzinie 11:30 odbędzie się błogosławieństwo uczniów oraz ich tornistrów, podręczników i przyborów szkolnych. Zapraszamy wszystkie dzieci, zwłaszcza dzieci klas pierwszych.

 

 1. Pragniemy zapowiedzieć dwie niedziele ewangelizacyjne w naszym kościele, które będą u nas 10 i 17 września. W przyszłą niedzielę 10 września podczas Mszy świętych o godzinie 7.00; 8:30, 10:00; 11:30 i 13:00 małżeństwa z Domowego Kościoła będą mówiły świadectwa o swojej drodze wiary oraz głosiły przesłanie ewangelizacyjne, a Diakonia Muzyczna posłuży wokalnie i instrumentalnie podczas Mszy świętych o godzinie 8:30, 10:00 i 13:00. Za dwa tygodnie w niedzielę 17 września rozpoczną się filmowe rekolekcje ewangelizacyjne, które będą trwały przez trzy dni, tzn. do wtorku 19 września włącznie.

 

 

Program filmowych rekolekcji ewangelizacyjnych:

 

Niedziela 17 września 2017

 

Podczas każdej Mszy świętej przed błogosławieństwem usłyszymy świadectwo ewangelizatora świeckiego Benona Wylegały.

19:15   Projekcja filmu „Ja jestem” o Eucharystii (film trwa 1 godzinę 5 minut). Adoracja eucharystyczna (około 40 minut).

 

Poniedziałek 18 września 2017

 

18.00    Eucharystia

19:00    Film „Ufam Tobie” o Bożym miłosierdziu (trwa 50 minut). Koronka do Bożego Miłosierdzia. Akt zawierzenia się Bożemu miłosierdziu.

 

Wtorek 19 września 2017

 

18.00    Eucharystia

19:00    Projekcja filmu „13. Dzień, Fatima – Przesłanie nadziei” (1 godzina 25 minut). Akt zawierzenia siebie, swojej rodziny i Parafii Niepokalanemu Sercu Maryi. Indywidualne błogosławieństwo kapłanów.

 

Prosimy o modlitwę w intencji tych przedsięwzięć ewangelizacyjnych.

 

 1. Pierwsze powakacyjne spotkanie Kręgu Biblijnego odbędzie się w poniedziałek 11 września o godzinie 18:45.

 

 1. Jak każdego roku, w dniu 7 września po Mszy świętej o godzinie 6:30 wyruszy z klasztoru franciszkanów Piesza Pielgrzymka z Włocławka do Skępego. W tym roku będzie to już 411. wędrowanie mieszkańców Włocławka do Matki Bożej Skępskiej, rozpoczęte w roku 1606 w podzięce za ocalenie miasta od zarazy. Zapisy pielgrzymów w zakrystii kościoła franciszkanów. Dla osób, które nie mogą udać się pieszo, przewidziane są autokary, które zawiozą i przywiozą pielgrzymów w dniu 8 września.

 

 1. Wydaliśmy nowy, jubileuszowy, pięćdziesiąty numer czasopisma “Nasza Parafia”. Począwszy od pierwszego numeru do dzisiaj drukarnia “Expol” wydaje je nieodpłatnie, za co składamy serdeczne podziękowanie jej właścicielom, panom: Jackowi Dąbkowi i Piotrowi Rybińskiemu. Dochód ze sprzedaży czasopisma jest przeznaczony na nasz kościół. Cena 2 zł. Właścicielom oraz całej firmie “Expol” składamy serdeczne staropolskie “Bóg zapłać”. Nowy numer „Naszej Parafii” jest do nabycia w zakrystii.

 

 1. Wraz z początkiem września rozpoczynają się przygotowania do przyjęcia sakramentu bierzmowania. Przypominamy, że według zarządzenia Biskupa Włocławskiego przygotowanie do bierzmowania trwa przez trzy lata, czyli począwszy od klasy szóstej. Wszyscy, którzy pragną przyjąć ten sakrament powinni się zgłosić na początku klasy szóstej. Uczniowie Szkoły Podstawowej nr 20 zgłaszają się u swoich katechetów w szkole, natomiast wszyscy nasi parafianie uczęszczający do innych szkół podstawowych, zgłaszają się w naszej parafii w zakrystii po Mszy świętej. Zachęcamy, aby zgłosili się również ci, którzy w swoim czasie nie przystąpili do tego sakramentu.

 

 1. Zachęcamy do głosowania na propozycję nr 78 zgłoszoną do Budżetu Obywatelskiego Włocławek 2018, a dotyczącą naszego osiedla Południe. Chodzi w niej o remont nawierzchni drogowej oraz wymianę starych płyt chodnikowych na kostkę przy ul. Fredry wzdłuż numerów 2, 4, 6, 8, 10 na odcinku od ulicy Kaliskiej do Zbiegniewskiej przy kościele św. Maksymiliana. Oprócz tego propozycja zawiera wymianę słupów oświetleniowych na energooszczędne oraz zamontowanie w pasie zieleni ławek oraz koszy na śmieci, a przy Fredry 10 remont istniejącego parkingu. Głosować można do 5 września 2017 roku. Głosowanie odbywa się za pomocą kart do głosowania oraz na stronie internetowej Włocławek.budzet-obywatelski.org