Ogłoszenia duszpasterskie 13.08.2017

19 NIEDZIELA ZWYKŁA

13 sierpnia 2017 roku

 

 

  1. Dzisiaj z okazji 13-go dnia sierpnia o godzinie 19:00 odbędzie się w naszym kościele Nabożeństwo Fatimskie. W ramach Nabożeństwa będziemy odmawiać różaniec oraz pójdziemy w procesji ze świecami za Figurą Matki Bożej Fatimskiej.

 

  1. W jutrzejszy poniedziałek 14 sierpnia będziemy obchodzić naszą parafialną uroczystość ku czci św. Maksymiliana, czyli odpust w naszej Parafii. Suma Odpustowa zostanie odprawiona o godzinie 18:00. Będzie jej przewodniczył i homilię wygłosi ks. Sławomir Deręgowski, proboszcz Parafii św. Stanisława. Zapraszamy na Eucharystię odpustową ministrantów, asystę, dziewczynki sypiące kwiatki oraz wszystkich czcicieli św. Maksymiliana. Odpust to doroczne święto wspólnoty parafialnej. Zaplanujmy sobie zatem uczestnictwo w naszym parafialnym święcie.

 

Według prawa kościelnego odpust zupełny można uzyskać w święto tytułu kościoła, czyli u nas dnia 14 sierpnia. Odpust zupełny w dniu naszego Patrona uzyskujemy pod zwykłymi warunkami, którymi są:

  1. spowiedź sakramentalna
  2. Komunia eucharystyczna
  3. modlitwa w intencjach Papieża, tzn. w tych intencjach, jakie ma Papież w trosce o Kościół (przynajmniej Ojcze nasz i Zdrowaś Maryjo)
  4. wykluczenie wszelkiego przywiązania do grzechu, nawet powszedniego.

 

Kancelaria parafialna w dniu Odpustu 14 sierpnia jest nieczynna.

 

  1. We wtorek 15 sierpnia obchodzimy Uroczystość Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny. Msze święte będą odprawiane według planu niedzielnego. Na każdej Mszy świętej odbędzie się błogosławieństwo kwiatów i ziół.

 

  1. W zakrystii są do nabycia kalendarze ścienne i kieszonkowe na rok 2018, wydane przez Wydawnictwo Rolników z Michelina.