Ogłoszenia duszpasterskie 6.08.2017

NIEDZIELA – ŚWIĘTO PRZEMIENIENIA PAŃSKIEGO

6 sierpnia 2017 roku

 

 

 

  1. Dzisiaj po Mszy świętej o godzinie 6:00 wyruszyła z katedry Piesza Pielgrzymka włocławska na Jasną Górę, która wejdzie do Częstochowy 13 sierpnia. Módlmy się o duchowe owoce pielgrzymki nie tylko dla jej uczestników, ale także dla całego współczesnego Kościoła.

 

  1. W dzisiejszą niedzielę 6 sierpnia podczas Mszy świętej o godzinie 18:00 w naszym kościele będzie grał i śpiewał zespół wokalno-muzyczny „Miriam” z Płocka. Zespół zaśpiewa kilka pieśni już przed rozpoczęciem Eucharystii.

 

  1. W przyszły poniedziałek 14 sierpnia będziemy obchodzić naszą parafialną uroczystość ku czci św. Maksymiliana, czyli odpust w naszej Parafii. Suma Odpustowa zostanie odprawiona o godzinie 18:00. Będzie jej przewodniczył i homilię wygłosi ks. dziekan Sławomir Deręgowski, proboszcz Parafii św. Stanisława. Zapraszamy na Eucharystię odpustową ministrantów, asystę, dziewczynki sypiące kwiatki oraz wszystkich czcicieli św. Maksymiliana. Odpust to doroczne święto wspólnoty parafialnej. Zaplanujmy sobie zatem uczestnictwo w naszym parafialnym święcie.

 

  1. W zakrystii są do nabycia kalendarze ścienne i kieszonkowe na rok 2018, wydane przez Wydawnictwo Rolników z Michelina.