Ogłoszenia duszpasterskie 9.07.2017

14 NIEDZIELA ZWYKŁA

9 lipca 2017 roku

 

  1. W czwartek 13 lipca zapraszamy na Nabożeństwo Fatimskie. Odbędzie się ono w następującym porządku:

17:30  – Nabożeństwo różańcowe

18:00    Msza święta ze wspomnienia świętych pustelników Andrzeja Świerada i Benedykta. Po Mszy świętej wyruszymy w procesji wokół naszego kościoła z figurą Matki Bożej Fatimskiej, odmawiając różaniec i śpiewając pieśni. Zachęcamy do przyniesienia lampionów z osłonami, które zapalimy podczas procesji.

 

  1. Wyjazd dzieci i młodzieży na rekolekcje oazowe do Zasadnego nastąpi w sobotę 15 lipca o godzinie 8:30 sprzed Domu Parafialnego.

 

  1. W sobotę 22 lipca o godzinie 10:00 w Sali św. Józefa w Domu Parafialnym odbędzie się spotkanie osób wyjeżdżających w poniedziałek 31 lipca na 6-dniową Pielgrzymkę śladami św. Jana Pawła II po Litwie i Podlasiu.

 

  1. Ksiądz Robert przyjmuje zapisy na pielgrzymkę do Obór, która odbędzie się w sobotę 29 lipca. Wyjazd o godzinie 8:30. Koszt 20 zł. Tego dnia w Sanktuarium Matki Bożej Bolesnej w Oborach odbędzie się spotkanie modlitewno-ewangelizacyjne z o. Jamesem Manjackalem MSFS, Papieskim Misjonarzem Miłosierdzia, który wygłosi dwie konferencje, homilię na Mszy świętej, a na koniec poprowadzi Adorację Najświętszego Sakramentu z charyzmatyczną modlitwą o uzdrowienie duszy i ciała. Ramowy program tegoż wydarzenia przedstawia się następująco:

10:00 – Powitanie

10:15 – Konferencja (1) – o. James Manjackal MSFS

11:30 – Różaniec święty

12:00 – Msza Święta koncelebrowana. Przewodniczy o. Piotr Męczyński O. Carm. z Obór. Homilię wygłosi o. James Manjackal MSFS

14:00–16:00 Przerwa (posiłek, zwiedzanie, nabycie szkaplerzy i pamiątek)

16:00 – Ceremonia przyjęcia do Szkaplerza Karmelitańskiego i Akt Zawierzenia Niepokalanemu Sercu Maryi

17:00 – Konferencja (2) – o. James Manjackal MSFS

18:00 – Adoracja Najświętszego Sakramentu z modlitwą o uzdrowienie duszy i ciała – o. James Manjackal MSFS

19:00 – Zakończenie

Spotkanie odbędzie się na placu przed sanktuarium, dlatego prosimy o zabranie ze sobą parasoli (przed deszczem, słońcem) i krzesełek turystycznych.

 

  1. Otrzymaliśmy prośbę od dyrekcji, nauczycieli i uczniów Szkoły Podstawowej im. ks. Jana Długosza we Włocławku: „Zwracamy się z ogromną prośbą o pomoc w wygraniu placu zabaw dla uczniów Publicznej Szkoły Podstawowej im. ks. Jana Długosza we Włocławku i wszystkich dzieci z okolic szkoły. Nasza szkoła zakwalifikowała się do drugiego etapu konkursu Nivea podworko.nivea.pl, w którym można wygrać plac zabaw dla dzieci o wartości kilkuset tysięcy złotych! Cieszymy się tym bardziej, że jesteśmy jedyną placówką we Włocławku i najbliższych okolicach, która przeszła do drugiego etapu! W związku z tym, zwracamy się do Państwa z gorącą prośbą o oddawanie głosów na naszą szkołę na stronie: https://podworko.nivea.pl/lokalizacja/30-wloclawek.

Więcej, prosimy Was zgodnie z regulaminem konkursu o codzienne oddawanie głosu, gdyż tylko w ten sposób możliwe jest znalezienie się w pierwszej dwudziestce i zdobyciu placu zabaw.
A oto krótka instrukcja:
•    Za pierwszym razem trzeba wejść na stronę https://podworko.nivea.pl/lokalizacja/30-wloclawek

i przejść proces rejestracji zgodnie ze wskazówkami.
•    Przy ustanawianiu hasła warto pamiętać, aby składało się ono przynajmniej z ośmiu znaków, w tym dużych i małych liter, cyfr i znaków typu: + – . @ # !.
•    Podczas rejestracji należy podać swój adres e-mail. Na ten adres przyjdzie wiadomość od NIVEA potwierdzająca rejestrację.
•    Następnie codziennie do 31 lipca 2017 roku wystarczy tylko wejść na powyższą stronę (lub kliknąć baner i jednym kliknięciem oddać głos na szkołę.