Ogłoszenia duszpasterskie 25.06.2017

12 NIEDZIELA ZWYKŁA

25 czerwca 2017 roku

 

 

  1. Osoby zapisane na jutrzejszą projekcję filmu opowiadającego o mocy modlitwy różańcowej pod tytułem „Teraz i w godzinę śmierci” spotykają się w jutrzejszy poniedziałek o godzinie 19:10 w Multikinie we Włocławku. Wspólne wejście na salę około godziny 19:15. Seans filmu dla naszej Parafii rozpocznie się o godzinie 19:30 i trwa około 95 minut. Cena biletu 13 zł. Na projekcję filmu nie ma miejscówek. Przed wejściem na salę kinową ustawiamy się według kolejności zapisu. Po wejściu na salę zajmujemy dowolne miejsca. Tych, którzy dokonali tylko rezerwacji, prosimy o wpłatę 13 złotych w dniu dzisiejszym. Do soboty 24 czerwca zapisało się 115 chętnych do obejrzenia filmu. Miejsc na sali kinowej jest 131.

 

  1. We wtorek 27 czerwca o godzinie 6:00 wyjeżdża z placu przy kościele pielgrzymka autokarowa do Częstochowy (50 osób). Powrót około godziny 20:00. Osoby zapisane proszone są o uzupełnienie danych osobowych oraz dokonywanie wpłat u księdza Roberta. Pielgrzymom życzymy głębokich duchowych przeżyć.

 

  1. Wyjeżdżający na 6-dniową Pielgrzymkę śladami św. Jana Pawła II po Litwie i Podlasiu w dniach od 31 lipca do 5 sierpnia zobowiązani są do uregulowania pozostałej kwoty u księdza Mariusza do końca czerwca.

 

  1. Do 30 czerwca włącznie zapraszamy codziennie o godzinie 17:30 na Nabożeństwa czerwcowe, podczas których śpiewamy Litanię do Serca Pana Jezusa i słuchamy rozważań.

 

  1. W sobotę 1 lipca następuje zmiana proboszcza u naszych sąsiadów w Parafii Narodzenia Najświętszej Maryi Panny i św. Jana Ewangelisty. Ks. Kazimierz Grabowski, pierwszy proboszcz tejże Parafii, odchodzi po 33 latach posługi na emeryturę, a jego następcą zostaje ks. Roman Żerkowski, dotychczasowy proboszcz z Ostrowitego k. Lipna.

 

  1. Rozpoczęły się wakacje. Prosimy, aby rodzice wysyłający swoje dzieci na różne formy wypoczynku wakacyjnego przypominali dzieciom o obowiązku uczestniczenia w niedzielnej Mszy świętej. Zwiedzając kościoły lub wstępując do nich na modlitwę pamiętajmy o stroju godnym świętych miejsc. Tradycyjnie uznaje się za takowe długie spodnie u panów i nakryte ramiona u pań i panów. Stroje sportowe nie są właściwe w świątyni.