Ogłoszenia duszpasterskie 30.04.2017

3 NIEDZIELA WIELKANOCNA

30 kwietnia 2017 roku

 

  1. W 3. Niedzielę Wielkanocną we wszystkich diecezjach w Polsce jest obchodzona Niedziela Biblijna, która rozpoczyna Tydzień Biblijny. W Biblii znajdujemy najlepsze źródło poznania Bożej ekonomii zbawienia. Wczytujmy się w Słowo Boże i rozważajmy je.

 

  1. Wyjazd na szkolno-parafialną pielgrzymkę do Włoch nastąpi w dniu dzisiejszym o godzinie 13:00 z placu kościelnego.

 

  1. W maju, począwszy od dnia jutrzejszego, codziennie przez cały miesiąc o godzinie 17:30 będą odprawiane nabożeństwa majowe ku czci Najświętszej Maryi Panny.

 

  1. W środę 3 maja przypada Uroczystość Najświętszej Maryi Panny, Królowej Polski. Msze święte w naszym kościele będą sprawowane według planu niedzielnego.

 

  1. W tym tygodniu przypadnie Pierwszy Piątek i Pierwsza Sobota Miesiąca. Program przypadającego 5 maja Pierwszego Piątku Miesiąca jest następujący:

 

*  Po Mszy świętej porannej odmówienie Litanii do Najświętszego Serca Pana Jezusa przed wystawionym Najświętszym Sakramentem.

*  15:00 – Wystawienie Najświętszego Sakramentu. Koronka do Miłosierdzia Bożego i adoracja do godziny 16.20.

*  od 15:30 – Spowiedź dzieci

*  16:30 – Msza święta z udziałem dzieci

*  17:30 – Nabożeństwo majowe

*  18:00 – Msza święta

*  Wystawienie Najświętszego Sakramentu po Mszy świętej wieczornej i adoracja do godziny 20:00.

 

  1. W Pierwszą Sobotę Miesiąca 6 maja po Mszy świętej o godzinie 7:00 odbędzie się spotkanie formacyjne i modlitewne członków Żywego Różańca.

 

  1. Organizujemy grupę parafialną na spotkanie młodzieży w Lednicy, które odbędzie się w sobotę 3 czerwca. Chętnych zapisujemy w zakrystii.

 

  1. Dzisiaj po każdej Mszy świętej przy wyjściu z kościoła możemy złożyć ofiary do puszki, które są przeznaczone na pomoc dla Iraku. Za każdą ofiarę składamy serdeczne „Bóg zapłać!”