Ogłoszenia duszpasterskie 9.04.2017

NIEDZIELA PALMOWA CZYLI MĘKI PAŃSKIEJ

9 kwietnia 2017 roku

 

 

 1. Dzisiaj w Niedzielę Palmową o godzinie 17:30 celebrujemy ostatnie w tym Wielkim Poście Gorzkie żale.

 

 1. W dzisiejszą niedzielę kończymy wielkopostną akcję charytatywną zbierania darów żywnościowych dla rodzin najbardziej potrzebujących z naszej Parafii. Serdeczne “Bóg zapłać!” składamy wszystkim spieszącym bliźnim z pomocą.

 

 1. Rodziców i chrzestnych tych dzieci, które zostaną ochrzczone w Wielkanoc zapraszamy na konferencję przedchrzcielną w środę 12 kwietnia na godzinę 18:40, a więc po Mszy świętej wieczornej.

 

 1. Rozpoczynamy Wielki Tydzień. Od Wielkiego Czwartku do Wielkanocy trwa czas zwany Triduum Paschalnym. Są to najważniejsze dni w roku liturgicznym. Liturgia w Triduum Paschalne, czyli Trzy Święte Dni, będzie sprawowana w następujących godzinach:

 

– w Wielki Czwartek Msza Wieczerzy Pańskiej rozpocznie się o godzinie 18:00,

– Liturgia Męki i  Śmierci Pańskiej w Wielki Piątek również o godzinie 18:00,

– Natomiast Liturgia Wigilii Paschalnej w sobotę rozpocznie się o godzinie 20:00.

 

Adoracja Pana Jezusa w ciemnicy rozpocznie się w Wielki Czwartek po wieczornej Mszy Wieczerzy Pańskiej i będzie trwała do godziny 22:00, a następnie w Wielki Piątek od godziny 8:00 do wieczornej liturgii. Wielkopiątkowa adoracja Pana Jezusa w Grobie rozpocznie się po wieczornej liturgii i będzie trwała do godziny 22:00. Adorację w Wielki Piątek od godziny 20:00 do 21:00 poprowadzi Diakonia Muzyczna Dorosłych.

 

 1. W Wielki Czwartek o godzinie 10:00 w katedrze będzie celebrowana Msza krzyżma, uroczysta Msza święta pod przewodnictwem Pasterza Diecezji. Odbędzie się na niej poświęcenie oleju krzyżma i oleju chorych.

 

 1. W Wielki Piątek obowiązuje post ścisły, a więc wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych, a dorosłych również post ilościowy.

 

 1. W Wielką Sobotę poświęcenie pokarmów będzie trwało od godziny 8:00 do 16:00 co pół godziny. Składane podczas poświęcenia pokarmów ofiary będą przeznaczone na nasz kościół.

 

 1. Rezurekcja rozpocznie się w Wielkanoc o godzinie 6:00. O udział w procesji prosimy asystę i dzieci do sypania kwiatów. Następne Msze święte w Wielkanoc o godzinie 8:30; 10:00; 11:30; 13:00 (chrzty) oraz 18:00. Nie będzie więc Mszy świętej o godzinie 7:00.

 

 1. W drugi dzień Świąt wielkanocnych Msze święte będą sprawowane tak jak w każdą niedzielę.

 

 1. Dla tych, którzy nie mogli wziąć udziału w rekolekcjach okazja do spowiedzi w Wielkim Tygodniu będzie w następujące dni:

– w poniedziałek, wtorek i środę przed każdą Mszą świętą

– w Wielki Czwartek: 21:00 – 22:00

– w Wielki Piątek: 21:00 – 22:00

– w Wielką Sobotę: 10:00 – 13:00 (w dwóch konfesjonałach).

 

 1. Kancelaria parafialna w Wielki Czwartek, Wielki Piątek i Wielką Sobotę będzie nieczynna.

 

 1. Dzisiaj przy wyjściu z kościoła ministranci zbierają ofiary na kwiaty do Grobu Pańskiego. Składamy za nie z góry serdeczne “Bóg zapłać”.

 

 1. Zbiórkę „elektrośmieci”, czyli zużytych komputerów, drukarek, telefonów, monitorów, sprzętu RTV i AGD, kabli, prowadzimy jeszcze jutro przed południem. Sprzęt składamy w wyznaczonym miejscu na placu kościelnym przy garażach. Ostatnim dniem, w którym możemy dostarczyć na plac kościelny zużyty sprzęt elektryczny lub elektroniczny jest jutrzejszy poniedziałek 10 kwietnia przed godziną 12:00. Po tym terminie sprzęt jednorazowo zostanie zabrany z placu.

 

 1. Serdeczne „Bóg zapłać!” składamy za piękne palmy, zdobiące kościół, wykonane na dzisiejszą niedzielę.